BASKA

baska_logo_yalin

Yaz 2017 kamp programı ve fiyatları Ocak ayında açıklanacaktır

Jahorina 2016

Baska, Partizan Basketbol Kulübü ile işbirliği içerisinde üçüncü yılına girdiği bireysel gelişim kampı oraganizasyonlarına, bu yıl da üç ayrı dönem olarak devam edecektir.

Partizan Belgrad’ın deneyimli antrenörleri tarafından yaş ve yetenek gruplarına özel olarak hazırlanan antrenman programları ile sporcularımız, dünyanın en önemli alt yapı ekollerinden birinin parçası olma ayrıcalığını bir kez daha yaşayacaklardır.

Kamp Hedefleri

baska_4

  • Sporcularımıza, Avrupa’nın en önemli basketbol ekollerinden olan Partizan Belgrad’ın deneyimli antrenörleriyle ve gelecek vaad eden sporcularıyla birlikte çalışma şansı sağlayarak basketbol gelişimlerine en yüksek katkıyı sağlayabilmek.
  • Sporcularımızın, yetenek gelişimine ek olarak, dünya basketboluna damga vuran bu bölgede yapacakları antrenmanlar ile basketbol vizyonlarını ve öz güvenlierini önemli ölçüde geliştirmelerini sağlamak.
  • Kampa katılan antrenörlerimize bölge antrenörleri ile birlikte antrenmanlara katılarak, antrenman metodlarını yerinde gözlemleme, antrenmanlara aktif olarak katılma ve bu metodlar üzerine bilgi alma fırsatı yaratmak.
  • Basketboldan arda kalan zamanlarda ise kültürel etkinliklerde bulunarak tarihimizle yakından ilgisi bulunan bu bölgenin sporcularımız tarafından daha iyi tanınmasını sağlamak.

baska_7

baska_3

Jahorina ve Kısaca Kampımız

jahorina

Kampımızı gerçekleştirdiğimiz Jahorina (Yahorina) Dağı, Bosna-Hersek’in başkenti Saraybosna’nın yaklaşık 40 dakika uzağında bulunan eşsiz güzellikte bir kamp bölgesidir. 1984 Saraybosna Kış Olimpiyatları’na da ev sahipliği yapan bölge Olimpik bir dağ olma ünvanını taşımaktadır. Özellikle yaz mevsiminde sunduğu muhteşem doğası, uygun hava sıcaklığı ve yüksekliği, merkezlere yakınlığı ile önemli bir kamp merkezidir.

Kampımız yaklaşık 10 gün süren bir programdan oluşur. Bu 10 gün boyunca Partizan Belgrad antrenörlerinin antrenman programları günde 2 antrenman olarak uygulanır. Programımızda, sporcularımızın dinlenmeye ihtiyaç duydukları ara günlerde ise yarım gün olarak planlanan Saraybosna gezisi, Aquapark ziyareti gibi sosyal etkinlikler mevcuttur.

Ve tabii ki buralara kadar gelmişken Avrupa’nın en önemli altyapı ekollerinden olan Partizan Belgrad Basketbol Kulübü’nü ziyaret etmeden olmaz! Dönemimize göre, programımızın başında ya da sonunda planladığımız Belgrad seyahati ile bu ziyareti de gerçekleştirme imkanı sunmaktayız.
%d blogcu bunu beğendi: